13 października 2011 r.
Czuwanie fatimskie
Ostatnie tegoroczne “Czuwanie fatimskie” przygotował i poprowadził chór Emmanuel. Mszy świętej oraz adoracji przewodniczył ks. dr Józef Kula - oficjał Sądu Biskupiego.
W trakcie Mszy św. chór Emmanuel zaśpiewał Matce Boskiej:
- Ave divino
- kanon - Alleluja
- O Panie
- Ślubowanie Fatimskie
Teksty do rozważań adoracyjnych zaczerpnięte zostały z książki “Kontemplować Chrystusa oczami Maryi” Andrea Mardegan’a. Modlitwy tajemnic różańca poprowadzili chórzyści Emmanuela, a dwie z tajemnic różańca “Chrzest Pana Jezusa w Jordanie” i “ustanowienie Sakramentu Eucharystii” zostały odśpiewane.
Po zakończeniu adoracji w kościele, uliczkami osiedla poprowadzona została procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Na zakończenie procesji chór zaśpiewał pieśń autorstwa ks. Stanisława Tomkowicza “Jak Tobie Matko dziękować”.
.
Warning: No images in specified directory. Please check the directory!
Debug: specified directory - https://emmanuelrzeszow.pl/images/gallery/czuwanie_fatimskie
Tekst rozważań przedstawionych podczas czuwania fatimskiego
Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. (Mt 3,11).
Boże, który posłałeś Jana, aby przygotował drogę Jezusowi przez chrzest nawrócenia i proroctwa, pomóż nam codziennie odkrywać wielką łaskę naszego chrztu, dzięki któremu możemy całe życie przeżyć z Chrystusem w wolności i chwale dzieci Bożych.
Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,5).
Boże, który zechciałeś, aby początek publicznych objawień boskiej mocy Twojego Syna Jezusa polegał na posłuszeństwie Maryi, naucz nas słuchać zawsze Twojego głosu i być mu posłusznym. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (Mk 1, 14-15).
Boże, który słowami Jezusa nawołujesz nas nieustannie do nawrócenia, spraw, abyśmy za wstawiennictwem Twojej Matki nigdy nie przestawali Cię szukać i nie zniechęcali się, kiedy wydaje nam się, że nie możemy Cię znaleźć. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Po sześciu dniach Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich (Mk 9, 2).
O Boże wszechmogący, stworzycielu nieba i ziemi, który nakazałeś, aby Syn Twój, Jezus, ukazał oczom Piotra, Jakuba i Jana twoją boskość zespoloną z człowieczeństwem, spraw, aby nasze serca, dzięki wstawiennictwu Maryi, naszej Matki, na trwałe zapłonęły miłością do Niego. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Było to przed świętem Paschy. Jezus wiedząc, że nadeszła Jego godzina przejścia z tego świata do Ojca, umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował (J 13, 1).
Boże, który w czasie ostatniej wieczerzy zechciałeś, przez swojego Syna Jezusa, zniżyć się i zmyć nasze grzechy, spraw, abyśmy poruszeni Twoją nieskończoną miłością, mieli wielką cześć dla Eucharystii i bogaci w komunię z Tobą, służyli ci z niesłabnącym żarem. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Adoracja Fatimska 13 października 2011 r.
Opracowana na podstawie książki Andrea Mardegana
„Kontemplować Chrystusa oczami Maryi. Medytacje różańcowe”.
Apostolicum. Ząbki 2005.