Rok 2015 chór Emmanuel rozpoczął udziałem w XXV Przeglądzie Kolęd, który odbył się w kościele p.w. Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. Chór Emmanuel wystąpił pod dyrekcją Romana Olszowego. Podczas Mszy św. zaśpiewaliśmy pastorałkę „Święta Panienka Syna usypiała, a w przeglądzie „Adeste Fideles” oraz „Za kim tęsknisz pasterzu”.
Kolejny występ Chóru to, V Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17.01.2015 r. w Trzcianie.
W Przeglądzie wystąpiło ogółem ok. 180 artystów, wykonano, w różnych aranżacjach 28 kolęd i pastorałek (każdy zespół po 3 utwory). Dyrygowało 5 mistrzów batuty: Roman Olszowy (2 chóry i 2 kapele), Paweł Łącki (2 chóry) oraz Kornelia Ignas, Tadeusz Lisowski i Łukasz Adamus.
W dniach 8-11.02.2015 r. miały miejsce uroczystości związane z Intronizacją Najświętszego Serca Pana Jezusa. Inicjatorem intronizacji była wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów. Ślubowanie złożyli księża oraz zakonnice posługujący w parafii Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie. W imieniu parafian ślubowali przedstawiciele grup zawodowych i formacji duchowych. Chór Emmanuel przygotował oprawę muzyczną Mszy św. odprawianej w trakcie uroczystości. Spośród członków chóru Emmanuela ślubowania składali: Włodzimierz Stec (środowisko twórców) oraz Aleksander Nazimek (środowisko osób niepełnosprawnych i emerytów).
W niedzielę 19 kwietnia chór Emmanuel pielgrzymował do Leżajska, aby modlić się przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Leżajskiej. Był to już drugi pobyt w leżajskiej bazylice chóru Emmanuel. Poprzedni miał miejsce w maju 2014 r. Tegoroczną pielgrzymkę zorganizowała Maria Różańska. Głównym punktem pielgrzymki było zaśpiewanie podczas Mszy św. o godz. 1530. W porannej ciszy, Regina Coeli, Emmanuel, Złóżcie troski.
Pobyt w Leżajsku był także okazją do zapoznania się z historią tego miejsca i objawieniami Matki Bożej Leżajskiej.
Podobnie jak przed rokiem chór Emmanuel oraz parafia Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie zorganizowali Koncert Wielkanocny. W XXIII Koncercie Wielkanocnym „Alleluja” udział wzięły cztery rzeszowskie chóry: Emmanuel, Kantylena, Soli Deo oraz Sancta Familia. Koncert otworzył proboszcz parafii ks. Józef Stanowski, a prowadził znany animator kultury pan Andrzej Szypuła. Okolicznościową poezję recytowali Andrzej Szypuła i Barbara Matwiej.
W niedzielę 17 maja 2015 r. w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie odbył się XXII Koncert Pieśni Maryjnych. W koncercie udział wzięło sześć chórów. Koncert tradycyjnie
poprzedziła Msza św., podczas której chóry zaśpiewały po jednej pieśni w różnych częściach Mszy św. Chór Emmanuel w koncercie zaśpiewał „Wszystkie trony niebieskie” oraz „Modlitwa do Bogarodzicy”. Na zakończenie wybitni soliści, profesorowie Ryszard oraz Robert Cieśla wykonali trzy pieśni Ave Maria różnych autorów. Zaśpiewali również wspólnie z chórem Ave Maria Na organach solistom akompaniował Paweł Bazan. Warto zauważyć, że w chórze Ave Maria śpiewała ich mama.
W czerwcu chór Sancta Familia organizuje koncert pieśni eucharystycznych, który ma miejsce w kościele Św. Rodziny w Rzeszowie. W tym roku była to już XVII edycja tego przeglądu.
Radecznica, to znane miejsce kultu św. Antoniego. Historia objawień rozpoczyna się 8 maja 1664 roku. To właśnie wtedy w malowniczej scenerii Roztocza, pośród pięknych krajobrazów, po raz pierwszy w historii Polski objawił się św. Antoni. Ukazał się on na Łysej Górze, u stóp której leży wieś Radecznica. W kilku objawieniach św. Antoni wyrażał życzenie, aby na Łysej Górze powstała świątynia. Święty zapewniał, że gromadzący się tutaj jego czciciele otrzymają od Boga liczne łaski.
Pielgrzymka chóru Emmanuel do Radecznicy miała miejsce 13.06. 2015 r. Chór Emmanuel miał zaszczyt śpiewać podczas Mszy św. odpustowej odprawianej przy ołtarzu polowym. Mszę św. współkoncelebrował ks. Stanisław Tomkowicz, nasz opiekun duchowy. W trakcie uroczystości odpustowych zaśpiewaliśmy pieśni: Emmanuel, Jak wielkiś Ty,
Pan woła, Św. Antoni cudotwórco Boży, Mądrość stół zastawiła, Cześć bądź Bożemu Sercu, To Ty o Panie chlebie nasz, Jezu zostań w nas, Laudate Dominum.
W niedzielę 27 września 2015 r. chór Emmanuel wybrał się z pielgrzymką do Lwowa, podczas której modlił się w bazylice archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Wyjazd zorganizowała Maria Różańska. Pielgrzymka miała charakter jednodniowego wyjazdu podczas której chór Emmanuel modlił się oraz śpiewał w katedrze lwowskiej. Chór Emmanuel miał zaszczyt zaśpiewać podczas Mszy św. o godz. 12. Zaśpiewał: Pan woła, Mądrość stół zastawiła. Pierwsze oraz drugie czytanie przeczytała Maria Różańska, a aklamację przed Ewangelią zaśpiewał Leszek Gasztych. Na zakończenie Mszy św. (z dołu katedry) chór Emmanuel zaśpiewał “Laudate”.
Po Mszy św., w koncercie chór zaśpiewał siedem pieśni: Redemptoris Mater, Anioł Pański, Ślubowanie, Jak wielkiś Ty, Bogarodzica, Modlitwa do Bogarodzicy, Janie Pawle teraz przyjdź.
Po Mszy św. zwiedzaliśmy centrum Lwowa. Oprowadzał nas przewodnik, który w bardzo atrakcyjny sposób opowiadał o mieście. Niestety, ze względu na brak czasu nie udało nam się być na cmentarzu łyczakowskim. Wyjazd do Lwowa miał miejsce w czasie, kiedy na wschodzie Ukrainy toczyły się walki. Przed wyjazdem wielu chórzystów miało obawy, czy na miejscu będzie bezpiecznie. Jak się okazało, we Lwowie toczyło się normalne życie. W centrum ludzie spędzali czas w kawiarenkach, a o wojnie świadczyły jedynie zdjęcia poległych w walkach, które rozwieszono wzdłuż centralnych ulic miasta.
Tej jesieni Chór Emmanuel postanowił wybrać się do Rymanowa Zdroju, by w tamtejszym kościele zaśpiewać pieśni ze swojego repertuaru. W trakcie Mszy św. zabrzmiały pieśni: Komu Matko dzisiaj wierzyć, Aklamacja przed Ewangelią, Pan woła, Jezu zostań w nas, Eucharystio.
Po Mszy św. chór zaprezentował w formie koncertu utwory: Emmanuel, Anioł Pański, Redemptoris Mater, Modlitwa do Bogarodzicy, Janie Pawle teraz wróć, Jak wielkiś Ty. Psalm responsoryjny zaśpiewała Maria Różańska.
Po Mszy św. oraz krótkim pobycie w Rymanowie Zdroju udaliśmy się do Iwonicza. Piękna pogoda sprzyjała spacerom po tej uroczej miejscowości znanej z wyjątkowego klimatu oraz leczniczych wód mineralnych. Część z chórzystów czas wolny spędziła na dancingu w ośrodku Krakowiak.
Po rocznej przerwie chór Emmanuel podtrzymał wieloletnią tradycję śpiewania w swojej parafii pieśni patriotycznych w ramach programu słowno-muzycznego. Wyboru tekstów poetyckich dokonał Aleksander Nazimek. Wiersze czytali: Maria Różańska, Lucyna Matłosz, Aleksander Nazimek. Chór Emmanuel wystąpił pod dyrekcją Romana Olszowego.