Rok 2024 był dla Chóru Emmanuel jednym z bardziej intensywnych okresów. W tym czasie chór uczestniczył w ponad 43 różnego rodzaju wydarzeniach, w tym w 2 wyjazdach połączonych z wystąpieniami koncertowymi. Uczestniczył w czterech przeglądach pieśnireligijnej oraz 10 występach w formie koncertów.
Chór Emmanuel zorganizował ponadto wyjazd do Przybówki – wioski w powiecie jasielskim województwa podkarpackiego, w której proboszczem jest były opiekun Chóru Emmanuel – ks.Grzegorz Wojnar. Wyjazd miał miejsce w niedzielę 14.01.2024 r. Podczas Mszy św. chór Emmanuel zaśpiewał: „Chrystus nam się narodził”; śpiew przed Ewangelią; „Już pasterze na ofiarę”; „Adeste fideles”. Natomiast po Mszy św. w ramach występu: „Dzieciątko się narodziło”;„Miasto betlejemskie”; „Cieszmy się”; „Święta Panienka Syna usypiała”; „Kołysanka Marii Panny”, „Tryumfy Króla niebieskiego”. Po Mszy i koncercie ks. Grzegorz zaprosił cały chór na poczęstunek, który został przygotowany w Remizie OSP w Przybówce.Tydzień później (21.01) chór Emmanuel uczestniczył w parafialnym opłatku zorganizowanym przez Księdza Proboszcza., w trakcie którego zaśpiewał dwie kolędy „Mały perkusista” oraz „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Natomiast 28 stycznia chór tradycyjnie poprowadził adorację Dzieciątka Jezus w żłóbku, w trakcie której kolędy i pastorałki śpiewane przez chór w formie koncertu przeplatane są tekstami rozważań oraz okolicznościową poezją. W tym roku teksty rozważań przygotowała i czytała Maria Różańska. W trakcie tegorocznej adoracji chór zaśpiewał: „Bracia patrzcie jeno”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Witamy Cię z radością”, „Adeste fideles”, „Miasto betlejemskie”, „Kołysanka Marii Panny”, „Śpij Jezusie”, „Dziecino Święta”, „Tryumfy Króla niebieskiego”. Inną tradycją chóru Emmanuel jest adoracja Chrystusa w grobie, która prowadzona jest w Wielki Piątek – po nabożeństwie. W trakcie adoracji Chór Emmanuel zaśpiewał: „Stary krzyż”, „Święte Jeruzalem”, „Ludu mój ludu”, „Bądź mi litościw”, „Getsemani”, „Golgoto”, „Stabat Mater”,„Opadła Święta Głowa”, „Parce Domine”.
Jednym z ważniejszych wydarzeń dla Chóru Emmanuel w 2024 roku były obchody 25-leciadziałalności. Uroczystość odbyła się w niedzielę 21 kwietnia 2024 roku. Rozpoczęła ją Msza św. którą koncelebrowali księża: Grzegorz Krupa, Józef Stanowski i Marek Dzik. W intencji Chóru Emmanuel modlił się ksiądz Marek Dzik. Przed Mszą św. połączone chóry zaśpiewały „Gaude Mater Polonia”. W trakcie Mszy św. śpiewały zaproszone chóry: Credo, Sancta Familia i Ave Maria. Poszczególne czytania i modlitwę wiernych odmawiali chórzyści Emmanuela: Maria Różańska, Lucyna Matłosz, Michał Kuper i Leszek Gasztych. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. Chór Emmanuel w formie występu koncertowego zaśpiewał trzy pieśni: „Emmanuel”,„Alleluja” (z Oratorium Mesjasz Haendla).Z okazji jubileuszu 25-lecia działalności chóru, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie - pani dr hab. Anna Marek Kamińska wręczyła chórzystom honorowe odznaki związku. Złote odznaki otrzymali: Józef Drozd, Aleksander Nazimek , Anna Zięba.Srebrne: Maria Rzucidło, Włodzimierz Stec, Renata Wróbel. Brązowe: Daniel Budnik, Krystyna Dziama, ks. Dzik Marek, Haber Marek, Kałamarz Maria, Paluch Ryszard, RyczekKrystyna, Salamon Danuta, Sobolewska Irena, Sopel Andrzej, Stachura Helena, Wolańska Kazimiera, Maria Zając.W trakcie uroczystości gratulacje Chórowi Emmanuel złożyli: Stanisław Kruczek - w imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego, Janina Libuszowska chór Ave Maria, Barbara Matwiej - chór Sancta Familia, Stanisław Wrotny chór Credo, Jakub Pięta i Bogdan Wójcik - chór Resonantae. Ponadto listy gratulacyjne złożyli: Renata Biedka-Kosiek, Beata Korczyńska, Adam Majka w imieniu GCKSiR, w Świlczy, Andrzej Szypuła w imieniu Towarzystwa im. Zygmunta Mycialskiego w Wiśniowej. W uroczystości uczestniczyli również byli prezesi Chóru Emmanuel:Józefa Bryg, Renata Biedka-Kosiek i Bogusław Litwin Przyjechał również były opiekun Chóru ksiądz Grzegorz Wojnar.Uroczystość jubileuszu XXV-lecia działalności chóru Emmanuel została połączona ze zorganizowanym przez parafię Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie oraz Chór Emmanuel XXV Koncertem Pieśni Wielkanocnej „Alleluja”. Całość uroczystości prowadziła Maria Różańska. Po zakończeniu koncertu chórzyści spotkali się w dolnym kościele na uroczystym poczęstunku, podczas którego była okazja do wspomnień i wspólnych rozmów.
Innym znaczącym dla Chóru wydarzeniem była pielgrzymka do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, która miała miejsce w sobotę 5 października 2024 roku. Strachocina to wieś położona w województwie podkarpackim, w powiecie sanockim, która zyskała szczególne znaczenie religijne jako miejsce związane z postacią św. Andrzeja Boboli, jezuity, męczennika i patrona Polski. Św. Andrzej Bobola urodził się najprawdopodobniej w Strachocinie w 1591 roku,chociaż istnieją różne wersje dotyczące dokładnego miejsca urodzenia. Strachocina jest jednak miejscem silnie związanym z jego kultem. Według relacji ks. Józefa Niżnika, proboszcza parafii w Strachocinie, św. Andrzej Bobola miał ukazywać się w tej miejscowości w latach 80. XX wieku, domagając się, by był bardziej znany w miejscu swojego urodzenia. Dziś w Strachocinie znajduje się Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, które przyciąga pielgrzymów z całej Polski. Jest tam również tzw. Bobolówka — miejsce modlitwy i refleksji, powstałe na wzgórzu, gdzie według tradycji miała znajdować się posiadłość Bobolów. Chór Emmanuel został zaproszony do Strachociny, aby wspólnie z licznie zgromadzonymi pielgrzymami z całej Polski modlił się na Bobolówce za naszą Ojczyznę.W dniu naszej pielgrzymki do Strachociny pogoda była pochmurna. Choć na początku towarzyszył nam lekki deszcz, atmosfera pozostała pełna nadziei i duchowego skupienia.Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, pielgrzymi z całej Polski licznie zgromadzili się, aby uczestniczyć we Mszy Świętej na Bobolówce, miejscu szczególnie związanym ze św.Andrzejem Bobolą. Podczas Eucharystii nasz chór "Emmanuel" wykonał dwie pieśni („Veni Jesu” oraz „Jak wielkiś Ty”), wzbogacając liturgię pięknymi i głęboko poruszającymi śpiewami.Po zakończeniu Mszy Świętej chór zaprezentował dodatkowy program, w ramach którego odbył się koncert pieśni patriotycznych. Utwory te, pełne miłości do Ojczyzny, wzruszyły serca zgromadzonych, dodając szczególnej głębi duchowej temu wyjątkowemu wydarzeniu. Chór zaśpiewał: „Gaude Mater Polonia”, „O Panie któryś jest na niebie”, „Polskie kwiaty”, „Szara piechota (Maszerują strzelcy)”, „Moja Ojczyzno”, „Redemptoris Mater”.
Chórzyści Emmanuela kontynuowali tradycję organizacji adoracji Najświętszego Sakramentu prowadzonych w każdy pierwszy czwartek miesiąca. W ciągu 2024 roku takich adoracji było 11. Ponadto Chór poprowadził Drogę Krzyżową (piątek 1 marca 2024 r.) oraz moderował Różaniec św. w czwartek 3 października 2024 r.