Rok 2018 był dla chóru Emmanuel rokiem bogatym w wydarzenia artystyczne. W trakcie roku chór Emmanuel wziął udział w 43 wydarzeniach o charakterze religijnym bądź artystycznym. W poniższej tabeli zestawiono statystykę tych wydarzeń.
Zaczął się od występu podczas opłatka grup parafialnych przygotowanego przez ks. proboszcza Józefa Stanowskiego. W ramach programu słowno-muzycznego zaprezentowaliśmy sześć kolęd. Dzień później (7.01.2018 r.) wzięliśmy udział w XXVIII Koncercie Kolęd w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, podczas którego zaśpiewaliśmy kolędy: Wśród nocnej ciszy” oraz „Bóg zawitał”.
21 stycznia chór zaprezentował się w XIII Przeglądzie Kolędowym w Tyczynie, który zorganizowany został przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. K.Sobczyk w Tyczynie. W
koncercie zaśpiewaliśmy: „Pasterzu, pasterzu” oraz Wśród nocnej ciszy”. W pastorałce „Pasterzu, pasterzu” partię solową zaśpiewał Marek Haber.
Tydzień później (27.01.2018) wzięliśmy udział w XIII Międzygminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Dzieciątko się Narodziło”. Organizowany przez GOK w Trzcianie tym razem odbył się w kościele Św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli. W przeglądzie udział wzięło osiem chórów z Rzeszowa i okolicznych gmin. Chór Emmanuel zaśpiewał wspólnie z chórem Kantylena dwie kolędy: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Koncert zakończyło zwyczajowe spotkanie towarzyskie, które odbyło się w siedzibie GOK w Trzcianie podczas którego rozdano pamiątkowe upominki.
Dzień później (28.01) w macierzystej parafii Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie, tradycyjnie zaprezentowaliśmy program słowno-muzyczny, którym adorowaliśmy Dzieciątko Jezus w żłóbku.
W Wielki Piątek tradycyjnie adorowaliśmy Chrystusa w Grobie prezentując program słowno-muzyczny. W trakcie występu zaśpiewaliśmy 11 pieśni wielkopostnych. Teksty do adoracji opracowała Maria Różańska, która również adorację prowadziła.
Na zaproszenie chóru Ave Maria wzięliśmy udział w XXV Przeglądzie Pieśni Maryjnych, który odbył się w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. W koncercie zaśpiewaliśmy dwie pieśni: „Modlitwa do Bogarodzicy” oraz „Anioł Pański”. Wcześniej, w ramach Mszy św. zaśpiewaliśmy „Komu Matko dzisiaj wierzyć”.
17 czerwca 2018 roku chór Emmanuel udał się z pielgrzymką do położonej obok Próchnika wsi Jodłówka, by w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia modlić się przed cudownym obrazem. Kult maryjny wyraża się tu w trwających od wieków uzdrowieniach. Mówią o nich spisywane świadectwa i wiara pielgrzymów, którzy często przejeżdżają z daleka, by pokłonić się jodłowskiej Pani i wziąć ze sobą wodę z uzdrawiającego źródła. Chór uczestniczył we Mszy św. do której przygotował oprawę muzyczną, a następnie zaśpiewał w formie koncertu kilka pieśni ze swojego repertuaru: O Jezu w Hostii białej, Cześć bądź Bożemu Sercu, Redemptoris Mater, Jak Tobie Matko dziękować, Niech chwała Maryi.
Pielgrzymka była także okazją do zwiedzenia i zapoznania się historią Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia i jego otoczenia. Po zakończeniu Mszy św. i koncertu chóru ks. proboszcz Jerzy Jakubiec zaprosił wszystkich chórzystów na okolicznościowy poczęstunek. Ks. Jakubiec był misjonarzem w Kamerunie i jest on również dobrym znajomym ks. Stanisława Tomkowicza - byłego opiekuna chóru Emmanuel i opiekuna duchowego podczas tej pielgrzymki.
3 listopada 2018 r. w parafii Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie poświęcona została pamiątkowa tablica upamiętniająca 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Poświęcenia dokonał ks. biskup Kazimierz Górny. Tablica została umieszczona za frontowej ścianie kościoła, a ufundowana została przez parafian. Inicjatorem upamiętnienia rocznicy była, działająca przy parafii, Akacja Katolicka. W uroczystości, oprócz licznie zgromadzonych parafian, wzięli udział przedstawiciele: spółdzielczej oraz samorządowej rady osiedla, szkoły podstawowej nr 16. Uroczyste poświęcenie tablicy rozpoczęło odśpiewanie przez chór Emmanuel pieśni Gaude Mater Polonia, które miało miejsce przed tablicą, na zewnątrz kościoła. Następnym punktem uroczystości była Msza św. odprawiona została przewodnictwem ks. biskupa (seniora) Kazimierza Górnego, w trakcie której chór Emmanuel zaśpiewał utwory: Emmanuel (Ofiarowanie) oraz Modlitwa (Komunia św.). Na zakończenie Mszy św. ks. biskup Kazimierz Górny podziękował chórowi za pięknie wykonaną oprawę muzyczną, a w
szczególności za zaśpiewaną Modlitwę S. Moniuszki. Uroczystość zakończył patriotyczny program artystyczny chóru Emmanuel. Koncertu wysłuchali księża uczestniczący w uroczystości oraz licznie zgromadzeni parafianie. Po zakończeniu koncertu ks. biskup Górny pogratulował dyrygentowi i podziękował chórzystom za piękny koncert wzbogacony piękną poezją. Szczególnie ujęła go pięknie wykonana pieśń Moja Ojczyzno, której nigdy wcześniej nie słyszał.
23 października chór Emmanuel przygotował i poprowadził w kościele Św. Judy Tadeusza Wieczór maryjny. Miał on charakter programu słowno-muzycznego, który został przygotowany i poprowadzony przez Aleksandra Nazimka. Chórzyści w ramach programu śpiewali pieśni maryjne przy akompaniamencie gitarowym w wykonaniu Ryszarda Palucha i Włodzimierza Stec.
Z inicjatywny chóru Kantylena w Domu Kultury w Słocinie połączone chóry Kantylena oraz Emmanuel zaprezentowały koncert pieśni patriotycznych (9.11). W koncercie chóry zaprezentowały dziesięć pieśni patriotycznych. Dwa dni później w koście Św. Kalasancjusza w Rzeszowie połączone chóry Emmanuel i Kalasancjusza zaprezentowały koncert pieśni patriotycznych. Okolicznościowe teksty i poezję do obydwu koncertów przygotował i recytował Aleksander Nazimek.