W okresie przedwakacyjnym chór Emmanuel wziął udział w 6 wydarzeniach o charakterze koncertu bądź przeglądu pieśni religijnej. Były to:
- XI Kolędowy przegląd chórów, który odbył się w Katedrze Rzeszowskiej 8 stycznia;
- XV Koncert Kolęd w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie (15 stycznia);
- Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele Św. Judy Tadeusza 23 stycznia;
- Koncert Kolęd w Iwoniczu Zdroju (30 stycznia);
- Koncert Pieśni Maryjnych zorganizowany w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie 21 maja;
- VII Przegląd Pieśni Eucharystycznych 5 czerwca, kościół Świętej Rodziny.
W dniu 11 maja nasz chór pojechał z pielgrzymką do sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Celem wyjazdu był udział w nowennie przed koronacją obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.
Kolejna nasza pielgrzymka poprowadziła chór za wschodnią granicę. W dniach od 25 do 29 maja 2005 roku chór Emmanuel pojechał z pielgrzymką do Kijowa. Organizatorem pielgrzymki była pani Maria Różańska. W pamięci osób zapisało się nietypowe wydarzenie z trasy dojazdu do stolicy Ukrainy. Podczas jazdy, od naszego autokaru oderwało się koło i potoczyło do lasu. Naprawa awarii potrwała kilka godzin i ruszyliśmy w dalszą drogę. Na miejsce przybyliśmy ze znacznym opóźnieniem. W trakcie trzydniowego pobytu w stolicy Ukrainy chór Emmanuel codziennie uczestniczył we Mszy świętej odprawianej przez duszpasterza pielgrzymki ks. Józefa Fejdasza z Korczowej.
Powakacyjna aktywność chóru Emmanuel rozpoczęła się od pielgrzymki do sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Odbyła się ona z inicjatywy Marii Różańskiej, a w organizację włączył się kol. Jacek Pelc. Na trasie pielgrzymki znalazły się takie miejscowości jak: Dębno, Ludźmierz Podhalański, Zakopane. Pierwszą zwiedzaną atrakcją turystyczną był drewniany kościółek pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim. Jest to budowla w stylu gotyckim wykonana z drewna modrzewiowego. Obiekt datowany jest na rok 1490 i wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Kolejnym punktem pielgrzymki było sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej Gaździny i Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zakopane przywitało nas zimną i deszczową aurą. Z tego względu, zamiast na Gubałówkę wybraliśmy się na zwiedzanie kościółka w Olczy. Wieczorem uczestniczymy we Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, podczas której śpiewamy pieśni: „Serce Zbawiciela”, „Umiłowałeś nas do końca”, „Modlitwa do Bogarodzicy” oraz „Modlitwa Kapłana”. Po przybyciu na kwatery w Białym Dunajcu, wieczór spędzamy przy ognisku słuchając góralskich opowieści. W niedzielę 18 września udajemy się do sanktuarium na Krzeptówkach, gdzie uczestniczymy w procesji różańcowej przeszli dróżkami wokół sanktuarium, śpiewając pieśni ze swojego repertuaru. Śpiewamy także cztery pieśni podczas Msz św.
W dniach 26-27 listopada chór Emmanuel po raz kolejny wyruszył na pielgrzymi szlak. Tym razem kierunkiem pielgrzymki było sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Organizatorem pielgrzymki była pani Maria Różańska, a duchowym opiekunem i przewodnikiem grupy ksiądz Grzegorz Wojnar. Pierwszym miejscem gdzie modliliśmy się i zwiedzali było sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, nad którym opiekę sprawują ojcowie Redemptoryści. W świątyni znajduje się słynący łaskami obraz Matki Najświętszej z Dzieciątkiem. Modliliśmy się także przed figurą Matki Bożej Niepokalanej „Od Oczu”. Zwiedziliśmy także znajdujące w sanktuarium muzea: sanktuaryjne – gromadzące pamiątki związane z kultem maryjnym w Tuchowie, etnograficzne – gdzie można zobaczyć zbiory niegdyś używanych przedmiotów codziennego użytku, misyjne – gromadzące przedmioty i dzieła sztuki ludowej przywiezione przez powracających z misji księży, m.in. Argentyny, Brazylii, Boliwii, Burkina Faso.
Kolejnym miejscem na trasie naszej pielgrzymki było słynne sanktuarium Maryjne „Grota” w Porąbce Uszewskiej, które jest wierną kopią groty NMP z Lourds. Następnie udaliśmy się do Szczepanowa, rodzinnej miejscowości św. Stanisława – Męczennika. Wieczorem dotarliśmy do sanktuarium Krzyża Świętego w Opactwie Ojców Cystersów w Krakowie-Mogile, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św., podczas której śpiewaliśmy pieśni z naszego repertuaru.
Drugi dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, w którym żyła i zmarła apostołka Bożego Miłosierdzia Siostra Faustyna Kowalska. Modlitwa przed obrazem Miłosierdzia Bożego i relikwiami św. Faustyny była dla chórzystów niezapomnianym przeżyciem. 27 listopada był pierwszą niedzielą adwentu, rozpoczynającą nowy rok kościelny. Chór Emmanuel miał zaszczyt uczestniczyć w Mszy św. transmitowanej przez I program TVP. Zaśpiewaliśmy: „Niebiosa rosę”, Rorate caeli, W sakramencie utajony, Anioł Pański oraz Alleluja z wersetem podczas śpiewu przed Ewangelią. Było dobrze – zostaliśmy zaproszeni do ponownego przyjazdu.
Po śniadaniu udaliśmy się do parafii pani Józefy Bryg na osiedlu Kliny Małe. Śpiewaliśmy tam podczas Mszy św oraz koncertowaliśmy po jej zakończeniu. Nasz występ spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem słuchaczy.
W dniach 21-22 października w kościele p.w. Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”. Organizatorami festiwalu byli: Polski Związek Chórów i Orkiestr w Rzeszowie, Diecezja Rzeszowska oraz Wojewódzki Dom Kultur w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 25 chórów z całej Polski. Chór Emmanuel zaprezentował cztery utwory: „Hymn do św. Cecylii”, „Magnifikat”, „Dzwon” oraz „Sanctus”, które zostały uhonorowane II miejscem w kategorii chórów parafialnych. Równorzędne miejsce przyznano chórowi Hosanna z Iwonicza Zdroju. Zostaliśmy uhonorowani pamiątkowym pucharem oraz nagrodą pieniężną w wysokości 600 zł. Nagroda w tak prestiżowym konkursie, to duże wyróżnienie dla chóru, zwłaszcza, że pierwszego miejsca w tej kategorii nie przyznano.
W ramach Światowego Dnia Serca, 25 września po raz trzeci obchodzono Rzeszowskie Dni Kardiologiczne. W naszym kościele odprawiona została Msza św. w intencji chorych na serce, ich rodzin oraz służby zdrowia. Msza była transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Wśród księży koncelebrujących Mszę św. byli m.in. ks. biskup Kazimierz Górny, ks. Stanisław Mac, ks. Stanisław Tomkowicz. W trakcie uroczystości chór Emmanuel zaśpiewał: „Abba Ojcze”, „Serce Zbawiciela”, „W sakramencie utajony”, „Laudate Dominum”, „Anioł Pański” oraz „Alleluja” z wersetem.
Chór Emmanuel wykonywał także oprawę muzyczną Mszy św. w parafii Św. Judy Tadeusza. Przygotował także adorację żłóbka oraz adorację grobu Chrystusa.
We wrześniu 2005 roku dokonano wyboru zarządu chóru. Ponownie prezesem została Renata Biedka, a wiceprezesami Lucyna Matłosz oraz Tadeusz Rogoziński. W skład zarządu weszli ponadto: Janina Laskowska, Marian Łukasiewicz, Władysław Waltoś. Skarbnikiem wybrana została Janina Kwaśny.