W 2003 roku chór Emmanuel odbył jedną pielgrzymkę. Po raz pierwszy pojechał do sanktuarium w Częstochowie. Była to dwudniowa pielgrzymka, która odbyła się w dniach 24-25 maja. Mieliśmy okazję modlić się przed obliczem Czarnej Madonny oraz uczestniczyć we Mszy św., którą ubogaciliśmy śpiewem pieśni maryjnych. Śpiew w Bazylice Jasnogórskiej był dla nas ogromnym przeżyciem i zarazem wielką radością. Ku czci Maryi wykonaliśmy pieśni: „Witamy Cię Jasnogórska”, „Ślubowanie”, „Anioł Pański”, „O Ty coś świata”, a także utwór „Czego chcesz od nas, Panie”. Z Częstochowy pojechaliśmy do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W Wadowicach, rodzinnym mieście Jana Pawła II, zaśpiewaliśmy w Bazylice Ofiarowania NMP. Utwory z naszego repertuaru zabrzmiały tu szczególnie pięknie. Tego dnia odwiedziliśmy również sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.
6 stycznia miało miejsce pożegnanie pani Józefy Bryg, która była jednym z inicjatorów powstania chóru oraz pierwszym jego prezesem. Pani prezes zrezygnowała z członkostwa w chórze ze względu na zmianę miejsca zamieszkania (przeprowadziła się do Krakowa). Pomimo formalnego rozstania z chórem, pani Józefa Bryg wielokrotnie uczestniczyła w pielgrzymkach i wielu wydarzeniach z życia chóru.
W 2003 roku chór Emmanuel uczestniczył w dwóch konkursach pieśni religijnej. Pierwszym z nich był VII Festiwal Pieśni Religijnej „Cantate Deo”, który tradycyjnie już został zorganizowany przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 22 chóry z całej Polski oceniane w czterech kategoriach. Dla naszego chóru był to udział już w trzeciej jego edycji, ale nie należał on do udanych. Zaprezentowaliśmy cztery pieśni: „Modlitwa kapłana”, „Wierzę”, „Eli, Eli”, „Stabat Mater”.
Drugim występem o charakterze konkursowym były eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w Będzinie. W Eliminacjach, które miały miejsce w Jarosławiu udział wzięło 23 zespoły. Decydując się na udział mieliśmy świadomość, że szanse na uzyskanie miejsca premiowanego udziałem w finale festiwalu w Będzinie były nikłe. Dla nas ważne było korzystne zaprezentowanie się i dobre wykonanie utworów. W ramach przesłuchań konkursowych wykonaliśmy kolędy: „Pasterzu, pasterzu”, „Noc cicha w śnie” oraz „Kiedy grudniowy wiatr”. Każda z zaprezentowanych kolęd miała inny charakter i wymagała innej interpretacji. Kolędę „Pasterzu, pasterzu” rozpoczynał solo, swym donośnym barytonem, Edward Sondej. Po nim śpiewały w dwugłosie G. Migut, J. Laskowska, R. Biedka, D. Gasztych i K. Kamińska, a następnie cały chór. Poszczególne partie wykonywane były w różnym tempie. Zupełnie inaczej brzmiała „Noc cicha w śnie”. Tą kolęda – kołysankę zaśpiewaliśmy spokojnie, ze zmienną dynamiką. Zupełnie odmiennym utworem znacząco różniącym się od tradycyjnych kolęd był „Kiedy grudniowy wiatr”.
Oprócz występów konkursowych, nasz chór uczestniczył jeszcze w pięciu koncertach prowadzonych w konwencji przeglądu pieśni. Pierwszym był uroczysty koncert kolęd w kościele Św. Brata Alberta w Kolbuszowej. Koncert odbył się 5 stycznia, a organizatorami tego wydarzenia byli: Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie oraz Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej. Do wspólnego kolędowania zaproszono 11 chórów z województwa podkarpackiego. W naszym wykonaniu widzowie usłyszeli: „Czas radości”, „Pasterzu, pasterzu” oraz „Noc cicha w śnie”.
Kolejnym występem był udział w IX Przeglądzie Kolędowym Chórów w Katedrze Rzeszowskiej, który odbył się 11 stycznia. Podczas tego wieczoru zaprezentowało się 13 chórów z Rzeszowa i okolic. Nasz chór zaśpiewał cztery utwory, których wykonanie spodobało się słuchaczom. Były to: „Czas radości”, „Kiedy grudniowy wiatr”, „Pasterzu, pasterzu”, „Noc cicha w śnie”.
W sobotę 18 stycznia wzięliśmy udział w kolejnym koncercie, tym razem był to XIV Koncert Kolęd w kościele Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. Świątynię wypełnił śpiew dziesięciu zaproszonych zespołów z Rzeszowa i okolic. Koncert rozpoczęła Msza święta z udziałem uczestników przeglądu, gości oraz słuchaczy. Chór Emmanuel zaprezentował słuchaczom dwa utwory: „Pasterzu, pasterzu” oraz „Kiedy grudniowy wiatr”. Kolędowy wieczór zakończyło wspólne wykonanie kolęd: „Dziecino święta” oraz „Tryumfy Króla Niebieskiego”.
W niedzielę 27 kwietnia chór Emmanuel uczestniczył w V Koncercie Pieśni Wielkanocnej w Kosinie. Został on zorganizowany przez chór mieszany „Fraza”, działający przy miejscowym Ośrodku Kultury. Zaprezentowaliśmy słuchaczom trzy utwory z najnowszego repertuaru: „W porannej ciszy”, „Alleluja Jezus żyje”, „Zwycięstwo śmierci”. Po zakończeniu występów odbyło się spotkanie wszystkich uczestników i wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Tego roku, chór Emmanuel po raz pierwszy uczestniczył w czuwaniu modlitewnym ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Czuwania te odbywają się w naszej parafii od maja do października trzynastego dnia miesiąca. Zgromadzeni wysłuchali w naszym wykonaniu kilku utworów maryjnych: „W pomroku świata”, „Bogurodzica”, „O Ty coś świata”, „Anioł Pański”. Występ wzbogaciły rozważania przygotowane i prowadzone przez panią Halinę Blajer.
W całym 2003 roku nasz chór wykonał oprawę muzyczną w 10 Mszach św. odprawianych w macierzystej parafii oraz 5 w innych parafiach. Ponadto chór poprowadził 2 adoracje, to jest: adoracja żłóbka (29 stycznia) oraz adoracja krzyża (18.04). Zaprezentowaliśmy także 2 koncerty pieśni religijnej w ośrodku Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie. Były to: koncert kolęd (28 stycznia) oraz w Niedzielę Palmową (13 kwietnia) koncert pieśni pasyjnej.