Rok 2014 był dla Chóru Emmanuel czasem dużej aktywności, w trakcie którego brał udział w 55 wydarzeniach o charakterze artystycznym. Uczestniczył w dwóch pielgrzymkach (Jasło i Dębowiec oraz Leżajsk) oraz jednym wyjeździe, w trakcie którego miał okazję śpiewać publicznie (Kraków). Pod względem artystycznym zaczął się 5 stycznia
Ponadto chór siedmiokrotnie zaprezentował się podczas koncertów bądź przeglądów pieśni religijnej oraz poprowadził pięć adoracji bądź procesji:
- XXIII Przegląd Kolęd - M.B. Saletyńskiej (5.01.2014),
- IV Międzygminny Przegląd Kolęd i Pastorałek - Trzciana (11.01.2014) 11 stycznia 2014 r.
- Koncert Kolęd i Pastorałek podczas rocznicy 15-lecia chóru - (19.01.2014)
- adoracje i procesje
- Adoracja żłóbka w kościele Św. Kalasancjusza w Rzeszowie (26.01.2014) -
- Droga Krzyżowa prowadzona przez chór Emmanuel (7.03.2014),
- Adoracja Grobu Chrystusa (Wielki Piątek - 18.04.2014)
- Oprawa muzyczna procesji Bożego Ciała (19.06.2014),
- Prowadzenie różańca - Uroczystość Fatimska (13.09.2014).
W dniu 11 stycznia wzięliśmy udział w IV Międzygminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałem, jaki odbył się w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie. Jego inicjatorami i twórcami byli dyrektor GCKSiR - Adam Majka oraz kierownik artystyczny koncertu - Roman Olszowy. Patronat honorowy objął wójt Gminy Świlcza. W przeglądzie udział wzięło osiem zespołów. W trakcie koncertu Chór Emmanuel zaśpiewał trzy pastorałki: Grudniowy wiatr, Śpij Jezusie oraz Mały perkusista. Na zakończenie przeglądu połączone chóry zaśpiewały kolędy: Tryumfy oraz Bóg się rodzi.
Najważniejszym dla Chóru Emmanuel wydarzeniem w 2014 roku była uroczystość 15-lecia działalności. Odbyła się ona w kościele Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie w dniu 19 stycznia 2014 r. Uroczystość połączona była z koncertem kolęd i pastorałek.
Z okazji uroczystości rocznicowej Chóru Emmanuel, Radio VIA przeprowadziło wywiad z przedstawicielami chóru. Nagranie zostało zrealizowane w studiu Radia VIA we wtorek 14 stycznia, a wzięli w nim udział: Włodzimierz Stec (prezes chóru) oraz ks. Marcin Jaracz (opiekun chóru). Emisja nagrania miała miejsce w dniu 14.01, a powtórzona została dzień później. Redaktorem prowadzącym była pani Agnieszka Radochońska.
Chór Emmanuel wystąpił pod dyrekcja Romana Olszowego. Krótką historię chóru Emmanuel przedstawiła Maria Różańska. Prezentacja chórzystów miała oryginalny charakter. Chór prezentowany był głosami. Nazwiska chórzystów wyczytywał ks. Marcin Jaracz, po czym dany głos kończył zawołaniem pieśni Emmanuel. W uroczystości udział wzięły chóry: Sancta Familia, Chór Męski z Bratkowic, Cantus z Trzciany, Kapela Młoda Olsza, Chór Kantylena oraz Emmanuel. Dla wiernych zebranych w kościele chór Emmanuel zaśpiewał utwory: Emmanuel, Grudniowy wiatr, Mały perkusista, Agnus Dei, Modlitwa do Bogarodzicy oraz Alleluja (z oratorium Mesjasz Haendla). Po koncercie, połączone chóry zaśpiewały kolędę “Bóg się rodzi”. Po koncercie chórzyści Emmanuela spotkali się w świetlicy „Nasza Arka” na okolicznościowym poczęstunku. Listy gratulacyjne przesłali: Jan Burek - Urząd Marszałkowski, Tadeusz Ferenc – Prezydent Rzeszowa, Adam Majka z GCKiS w Trzcianie, Anna Małecka z RDK, Andrzej Szypuła z Rzeszowskiego Towarzystwa Muzycznego, Chór Kantylena.
25 stycznia Dzięki inicjatywie Romana Olszowego, w sali GOK w Trzcianie odbyło się spotkanie integracyjne chóru Emmanuel. Okazją do spotkania była rocznica 15 lecia działalności chóru. W spotkaniu oprócz chórzystów Emmanuela udział wzięli również chórzyści Kantyleny. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a jego uczestnicy podkreślali, że była to bardzo dobra inicjatywa.
W poniedziałek 17 lutego 2014 r . miały miejsce wybory prezesa oraz zarządu chóru Emmanuel. Wybory poprzedzone były sprawozdaniem ustępującego zarządu, które przedstawił prezes Włodzimierz Stec. Chór udzielił zarządowi absolutorium, a w wyniku wyborów do nowego skład zarządu weszli: Włodzimierz Stec - prezes, Maria Różańska - vice prezes, Leszek Gasztych, Aleksander Nazimek - członkowie zarządu, Maria Rzucidło - skarbnik.
W niedzielę 23 marca Chór Emmanuel pielgrzymował do sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Jaśle oraz bazyliki Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu. Chór Emmanuel przyjechał do Jasła na zaproszenie chóru Antonianum, który działa przy sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego. W organizację pielgrzymki zaangażowali się: Maria Różańska oraz Włodzimierz Stec. Po przyjeździe na miejsce opiekę nad naszym chórem sprawowali panowie Edward Kozioł - prezes chóru Antonianum oraz Edward Stec. W trakcie Mszy św. w sanktuarium Chór Emmanuel zaśpiewał: Stary krzyż, Święte Jeruzalem, Święty Boże, Parce Domine, Adadio oraz Jeruzalem. Msza Św. była transmitowana przez lokalną miejską telewizję oraz dostępna na stronie internetowej.
Po zakończeniu Mszy św. chórzyści Antonianum podjęli nas uroczystym poczęstunkiem. Duże wrażenie na chórzystach Antonianum zrobił nasz kolega Władysław Waltoś, który ekspresyjnie śpiewał solowe arie operetkowe. Swoją obecnością zaszczyciła nas była prezes naszego chóru - Renata Biedka.
W 2011 roku Chór Emmanuel pielgrzymował do miejsca objawienia się Matki Bożej w La Salette (Francji). Bardzo chcieliśmy zaśpiewać w miejscu określanym jako polskie La Salette, czyli Dębowcu. W trakcie Mszy św. zaśpiewaliśmy: Zaśpiewaliśmy: Stary krzyż, O Chryste, Bolejąca Matka, Święte Jeruzalem, Adagio (Albinioniego), Święty Boże, Jeruzalem.
Nasz występ spotkał się z uznaniem obecnych na Mszy św. osób. Bardzo dobra akustyka kościoła sprawiła, że wykonywane przez nas utwory dobrze zabrzmiały. Po nabożeństwie gorzkich żali, chórzyści zapoznali się z Orędziem Matki Bożej i historią sanktuarium. Pobyt w Dębowcu zakończyła wspólna modlitwa na Kalwarii Saletyńskiej. Informacja o naszym pobycie w Dębowcu znalazła się w trzecim numerze Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.
W poniedziałkowe popołudnie 7 kwietnia 2014 r. Chór Emmanuel przygotował program słowno-muzyczny “Wieczór z pieśnią i poezją wielkopostną - Przy Chrystusowym Krzyżu”. Adoracje przygotowała Maria Różańska, a teksty czytali: Maria Różańska, Maria Rzucidło, Aleksander Nazimek, Ryszard Paluch. Bez akompaniamentu zaśpiewaliśmy: Święte Jeruzalem, Stary krzyż, Krzyżu Chrystusa. Z akompaniamentem gitarowym: Zbawienie przyszło przez krzyż, Nawrócenie (Pewnej nocy łzy z oczu Twych), Godzien Jesteś, Panie przyjdź (Nim świt obudzi noc).
W Wielki Czwartek Chór Emmanuel śpiewał podczas Mszy św. o godz. 18, a w Wielki Piątek tradycyjnie już adorował Chrystusa w grobie. Teksty adoracji przygotował Włodzimierz Stec, a czytali je: Daniel Budnik, Maria Różańska i Aleksander Nazimek. W trakcie adoracji zabrzmiały pieśni: Święte Jeruzalem, Getsemani, Adagio (Albinioniego), Ofiara krzyża, Stary krzyż, Jeruzalem, Bolejąca Matka, Święty Boże, Golgoto, Opadła Święta Głowa. Po raz pierwszy w kościele Św. Judy Tadeusza, przy grobie Chrystusa czuwała straż honorowa. W poniedziałek wielkanocny chór Emmanuel zapewnił oprawę muzyczną Mszy św. w kościele Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie o godz. 9.30. Zaśpiewaliśmy z chóru kościoła trzy pieśni oraz psalm przed Ewangelią. Były to: W porannej ciszy, Złóżcie troski, Alleluja (Haendla).
W roku 2014 swój jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich obchodził ks. prałat Stanisław Tomkowicz. Ksiądz Stanisław jest pierwszym proboszczem parafii Św. Judy Tadeusza w Rzeszowie, a zarazem założyciele Chóru Emmanuel. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć chóru. Chór Emmanuel przygotował oprawę muzyczną. Zaśpiewaliśmy: Kapłanów Królowo, Alleluja z wersetem, Modlitwa wiernych (Kyrie elejson), Pójdę kędy mnie wzywa Pan, Jezu zostań w nas, Modlitwa Kapłana.
W imieniu wszystkich chórzystów, jubilatowi życzenia złożyli: Józefa Bryg, Maria Różańska oraz Włodzimierz Stec. Oprócz kosza kwiatów Prałatowi chórzyści ofiarowali prezent - kielich mszalny. Okolicznościowe spotkanie z przedstawicielami grup parafialnych odbyło się w świetlicy “Nasza Arka”.
Z inicjatywy Marii Różańskiej chór Emmanuel wziął udział w wyjeździe do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było wykonanie oprawy muzycznej Mszy św. podczas uroczystości ślubnej wnuczki pani Józefy Bryg - współzałożycielki chóru Emmanuel i zarazem jego pierwszej prezeski. Program pielgrzymki zakładał:
- Odwiedzenie oraz śpiew podczas Mszy św. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie;
- Odwiedzenie i modlitwa w Sanktuarium w Łagiewnikach;
- Oprawa muzyczna Mszy św. ślubnej;
- Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.
Pobyt w Sanktuarium rozpoczęliśmy od jego zwiedzenia. O godz. 10 wzięliśmy udział we Mszy św., która odprawiona została w Kościele Relikwii. W trakcie Mszy św. i po jej zakończeniu zaśpiewaliśmy pieśni: Janie Pawle teraz przyjdź, Mądrość stół zastawiła, Pan woła, Jak wielkiś Ty, Jezu zostań w nas, Redemptoris Mater. Kolejnym miejscem, do którego chór Emmanuel udał się w czasie tej pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Głównym punktem wyjazdu do Krakowa był udział w uroczystości zaślubin Diany Bryg (wnuczki Józefy Bryg - pierwszej prezeski chóru Emmanuel, córki nieżyjącego już syna Andrzeja. W trakcie Mszy św. zaśpiewaliśmy: Błogosław Boże młodej parze, Pan woła, Mądrość stół zastawiła, Niechaj każda rodzina. W trakcie Mszy św., oprócz chóru Emmanuel, Młodej Parze śpiewał także, znany aktor i piosenkarz Jacek Wójcicki, który zaśpiewał Panis Angelicus. Po zakończeniu uroczystości ślubnej, na schodach kościoła, młodej parze zaśpiewaliśmy tradycyjne Plurimos annos. Wyjazd do Krakowa zakończyło zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.
26 sierpnia zmianie uległ opiekun chóru. W związku z przeniesieniem ks. Marcina Jaracza do nowej parafii opiekunem został ks. Grzegorz Dąbrowski.
W kościele w Raniżowie – 12.10.2014 r. odbyła się uroczystość intronizacja relikwii św. Jana Pawła II., której dokonał arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Na zaproszenie proboszcza parafii ks. Bogdana Piekuta chór Emmanuel przygotował oprawę muzyczną uroczystości. Korzystając z okazji ,chórzyści Emmanuela zrobili sobie wspólne zdjęcie z arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim. Arcybiskup podarował chórzystom książkę swojego autorstwa o Papieżu Janie Pawle II z dedykacją. Podczas uroczystości chór Emmanuel zaśpiewał: Emmanuel, Redemptoris Mater, Anioł Pański, Janie Pawle teraz przyjdź, Jezu zostań w nas, Mądrość stół zastawiła, Laudate Dominum.
W dniu 15 października 2014 roku chór Emmanuel przygotował Wieczornicę Pieśni Maryjnych. Tego dnia gośćmi chóru Emmanuel był zaprzyjaźniony chór Antonianum z Jasła. Wieczornicę poprzedziła Msza św. o godz. 18, którą koncelebrowali księża: Józef Stanowski, Marcin Olszewski oraz Bogdan Hahn. Oprawę muzyczną przygotował chór Antonianum. Na dziękczynienie, pieśń “Godzien Jesteś”, przy akompaniamencie gitarowym zaśpiewali chórzyści Emmanuela. Bezpośrednio po Mszy św. i Nabożeństwie Różańcowym miała miejsce Wieczornica Maryjna. W jej trakcie chór Antonianum zaśpiewał 8 pieśni o tematyce maryjnej, a chórzyści Emmanuela przygotowali część poetycką. Po zakończeniu wieczornicy chórzyści obydwu chórów spotkali się w świetlicy Nasza Arka na uroczystej kolacji, którą przygotowali chórzyści Emmanuela.
W 2014 roku odeszły do Boga dwie nasze chórzystki: Genowefa Urban (2.01.1930 – 17.03.2014) oraz Halina Blajer (7.05.1951 – 4.11.2014).